
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12499
Ext.Price$0.12499
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12499 | $0.12499 |
| 10 | $0.11192 | $1.11920 |
| 50 | $0.10022 | $5.01100 |
| 100 | $0.08539 | $8.53900 |
| 500 | $0.07275 | $36.37500 |
| 1000 | $0.06902 | $69.02000 |
| 3000 | $0.06548 | $196.44000 |
| 5000 | $0.06213 | $310.65000 |
